Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

piątek, maj 29, 2020

Produkcja i dystrybucja

Przedsiębiorstwa produkcyjne są grupą o zróżnicowanych, często bardzo specyficznych potrzebach, jednak istnieją obszary wspólne, istotne dla każdej firmy prowadzącej działalność produkcyjną. Należą do nich optymalizacja procesów wytwórczych, możliwość łatwego rozliczania produkcji czy elminacja tzw. "wąskich gardeł" w procesie produkcyjnym. Odpowiedzią Comarch na potrzeby firm produkcyjnych jest system Comarch ERP XL, który kompleksowo wspiera zarządzanie produkcją, zarówno jednostkową, jak i seryjną. Pozwala ponadto na planowanie zleceń produkcyjnych oraz rozliczanie i analizę wszystkich kosztów związanych z procesem produkcji.

Co nas wyróżnia?

Zintegrowane, kompletne środowisko pracy firm produkcyjnych – wraz z Comarch ERP XL firmy produkcyjne otrzymują narzędzie nie tylko do obsługi procesów produkcyjnych, ale wszystkich obszarów firmy w tym takich jak: księgowość, kadry i płace, sprzedaż,  gospodarka magazynowa czy marketing. 

Automatyzacja realizacji produkcji - możliwa dzięki wykorzystaniu technologii kodów kreskowych, intuicyjnych paneli dotykowych na stanowiskach produkcyjnych, integracji z wagami czy etykierciarkami.

Wsparcie różnych modeli dystrybucji - system wspomaga planowanie transportu (m.in. definiowanie dopuszczalnej ładowności, określanie tras), pozwala także na prowadzenie dystrybucji za pośrednictwem intenetowej platformy B2B Comarch ERP Pulpit Kontrahenta.
 
Elektroniczna wymiana dokumentów - integracja z platformą Comarch EDI pozwala na wymianę elektronicznych dokumentów z dostawcami i odbiorcami, co staje się standardem szczególnie w przypadku współpracy z sieciami handlowymi.

Mobilne wsparcie dla magazyniera, sprzedawcy i analityka - pakiet rozwiązań mobilnych wspiera wewnętrzne procesy logistyczne (przyjęcia, wydania, przesunięcia, inwentaryzacja), a także zadania realizowane przez mobilnych przedstawicieli handlowych (prezentacja oferty, przyjmowanie zamówień czy weryfikacja ekspozycji produktów u dystrybutorów).

Comarch ERP XL - kompletne rozwiązanie dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją

  • wspracie różnych form produkcji, od kompletacji po produkcję seryjną lub jednostkową
  • pełna obsługa procesów firmy produkcyjnej, od zapewnienia dostępności surowców, przez planowanie i przeplanowywanie (także na wykresie Gantta), realizację, aż po rozliczenie i dystrybucję,
  • optymalizacja wykorzystania zasobów produkcyjnych,
  • zapewnienie realizacji zleceń w ustalonym terminie,
  • możliwość efektywnego zarządzania projektami i tworzenia kosztorysów,
  • możliwość natychmiastowego dotarcia do dostawy, z której pochodził dany surowiec,
  • możliwość szczegółowego analizowania produkcji i wyników firmy za pośrednictwem narzędzia Business Intelligence.
Scroll to top